Dzień MATEMATYKI

W dniu 20 marca 2017 roku odbył się w naszej szkole Turniej Matematyczny z okazji Dnia Matematyki zorganizowany pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. O godz. 8.00 do eliminacji przystąpiły zespoły z gimnazjum.Każdy zespół składający się z trzech przedstawicieli klasy miał wybrać numer zadania matematycznego i wskazać właściwą odpowiedź. W tym roku turniej przebiegał pod hasłem “Pieniądze to nie wszystko”, dlatego zadania nawiązywały do obliczeń związanych z pieniędzmi.

W gimnazjum
I miejsce zajęła klasa II reprezentowana przez: Paulinę Janac, Aleksandrę Sadowską, Miłosza Józefczyka;
II miejsce zajął zespół z klasy III w składzie: Aleksandra Karp, Maria Inglot, Klaudia Szałęga;
III miejsce zajął  zespół z klasy I w składzie: Gabriela Mendrala, Bartłomiej Plęs, Patrycja Werle.

W szkole podstawowej
I miejsce zajął zespół z klasy IV w składzie: Michał Mazur, Rafał Sądek, Kacper Kuczyński;
II miejsce zespół z klasy VI w składzie: Katarzyna Krupa, Krystian Krupa, Bartłomiej Twardowski;
III miejsce zajął zespół w klasy V w składzie: Mateusz Krauz, Dominik Sroka, Karol Bryła.

O zdobyciu danego miejsca decydowała nie tylko wiedza uczestników, ale również wybór danego zadania, gdyż niektóre z nich były łatwe, a inne bardzo trudne. Turniej przeprowadzili nauczyciele matematyki: Pani Agata Gunia-Buk i Pan Tomasz Kuczyński. Nagrody dla zwycięzców zostały zakupione przez szkołę i wręczone po zakończeniu rozgrywek.
Celem konkursu było zainteresowanie uczniów matematyką i pokazanie, że matematyka rzeczywiście istnieje we wszystkich dziedzinach życia. Mamy nadzieję, że po konkursie więcej osób przekona się do tej pięknej dziedziny nauki i życia.