Zajęcia z „EKOSKOPEM”

Warsztaty ekologiczne „Reaktywacja segregacji”
Dnia 15 lutego 2017 r. klasy gimnazjalne uczestniczyły w warsztatach ekologicznych przeprowadzonych przez p. Mirosława Ruszałę ze stowarzyszenia Ekoskop w ramach kampanii edukacyjno – informacyjnej dotyczącej właściwego postępowania z domowymi odpadami.
Głównym tematem zajęć była sprawa segregacji śmieci oraz problemów związanych z nimi. Dowiedzieliśmy się m.in. o tym, że w Polsce jeden mieszkaniec wytwarza średnio 300 kg odpadów rocznie. W Rzeszowie, w którym mieszka 187 tys. ludzi, powstaje ok. 50 tys. ton odpadów rocznie. Prowadzący uczulał młodzież na to, że szkło czy plastik wyrzucone w lesie zalegają tam przez wiele pokoleń. Również zwierzęta często cierpią z powodu śmieci. Media zwracają ostatnio większą uwagę na zanieczyszczone powietrze, na trujący smog. Zaleca się więc kontrolować stan powietrza (www.powietrze.podkarpackie.pl) i nie wychodzić z domu jeśli przekroczone są normy. Polska niestety należy do krajów, które mają najbardziej zanieczyszczone powietrze w Europie.
Zatem: Unikaj śmieci! Segreguj! Utylizuj!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Uczniowie klas 1-3 również uczestniczyły w zajęciach przygotowanych specjalnie dla nich. W formie teatrzyku oraz pacynek dzieci usłyszały piękną opowieść o rodzinie lisków i dziadku zamieszkujących na leśnej polanie.

Mali słuchacze dowiedzieli się jak należy dbać o nasze środowisko, jak powinniśmy segregować odpady i co zrobić by oddychać świeżym powietrzem.

Na koniec wszyscy otrzymali upominki – pojemniki do zbierania zużytych baterii.