Przy wigilijnym stole

Boże Narodzenie to wspaniały czas, czas który spędzamy przede wszystkim w rodzinnym gronie. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy i rodzice uczniów naszej szkoły to też jedna wielka rodzina. Dlatego w przeddzień przerwy świąteczno-noworocznej na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego wszyscy wspólnie razem zasiedli przy szkolnym wigilijnym stole.

22 grudnia w naszej szkole od samego rana panowało wielkie, a może raczej świąteczne poruszenie. Samorząd Uczniowski wraz ze swoim opiekunem, Panem Witoldem Sochą, od rana krzątał się aby przygotować salę gimnastyczną do szkolnej wigilii. Trzeba było wszystko dopiąć na ostatni guzik, bo przecież przy wigilijnym stole miało zasiąść ponad 200 osób. Na szkolnych korytarzach widać było odświętnie ubranych uczniów, którzy składali sobie świąteczne i noworoczne życzenia. Ze szkolnej kuchni wydobywał się natomiast zapach wigilijnego barszczu z grzybami i pierogów. Panie kucharki, Jadwiga i Renata, w pocie czoła pracowały, aby z wszystkim zdążyć na czas. Szkolne świętowanie rozpoczęło się od bożonarodzeniowej inscenizacji przygotowanej przez uczniów klasy IV. Tym miłym akcentem cała wielka rodzina szkolna została wprowadzona w okres Świat Bożego Narodzenia. A później wszyscy razem zasiedli do wigilijnego stołu by spożyć świąteczne potrawy. Nie zabrakło też wspólnego kolędowania.