11 listopada

11 listopada w całej Polsce hucznie i dumnie obchodzono 98 rocznicę odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Również i uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do uczczenia tak ważnego dla naszego narodu wydarzenia.

„Ta co nie zginęła” – pod takim tytułem uczniowie klasy VI przygotowali montaż słowno-muzyczny z okazji 98 rocznicy odzyskania niepodległości przez nasz kraj. Uroczysta akademia, w której wziął udział poczet sztandarowy naszej szkoły, odbyła się 10 listopada. Podczas niej uczniowie klasy VI „przeprowadzili” zebranych przez najważniejsze wydarzenia z historii naszej ojczyzny, a może raczej „przebyli” ze wszystkimi podczas swoistej lekcji historii długą i żmudną drogę do odzyskania niepodległości przez Polskę. Były więc trzy rozbiory Polski, były powstania narodowe, był bunt dzieci z Wrześni, nostalgia za ojczyzną tych, którzy z różnych przyczyn musieli opuścić nasz kraj, była bratobójcza walka na frontach I wojny światowej. W końcu jednak nadszedł ten najważniejszy dzień. Dzień 11 listopada 1918 roku, kiedy to po wielu latach niewoli i niebytu na mapach Europy, Polska znów stałą się faktem.