Podróżnik

Dzisiejszego dnia, tj. 8 listopada 2016 roku, Zespół Szkół w Strażowie gościł w swoich skromnych progach jednego z członków znanej nam już grupy “Trzask”. Dla tych, którzy spotykają się z tą nazwą pierwszy raz krótkie wyjaśnienie: najprościej rzecz ujmując są to ludzie będący podróżnikami, zbierającymi ciekawe informacje i opowiadającymi o swoich przeżyciach innym.

Tym razem uczniom naszej szkoły została przybliżona kultura i obyczaje Brazylii położonej w sąsiedztwie Amazonki. Gość opowiadał o klimacie i przyrodzie tam występującej. Nie ominął również aspektu dotyczącego zwyczajów tamtejszej ludności. Prawa jakimi się oni kierują wywoływały ogromne zdumienie u słuchaczy.
Nasz gość i jego historia wywarła na nas ogromne wrażenie. Zaraził widzów swoją ciekawością świata i determinacją w jego poznawaniu. Pewne jest, że nie zrezygnujemy z kolejnych wizyt jakże wspaniałej grupy “Trzask”.